تبلیغات
بصیرت
بصیرت
مایه ی ننگ ملت خواص بی بصیرت
سناتور جمهوری خواه آمریکایی با اشاره به شعار فتنه گران آورده است: در شعارهای ایرانی ها این که نوشته شده "اوباما – اوباما با اون هائی یا با ما " این نشانه خوبی در این مورد ...
مک کین: ما در کنار مخالفان ایران هستیم و اهداف آنها را اهداف خود می دانیم
به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری برنا، سناتور "جان مک کین" در "بنیاد ملی برای دمکراسی" در تاریخ 11ژوئن 2010 به مناسبت سالگرد انتخابات ریاست جمهوری ایران با اشاره به سخنانی از "رونالد ریگان" گفت: قهرمان من در یکی از سخنرانی هایش پیشنهاد کرد باید بنیادهای دموکراسی، نظام مطبوعات آزاد، احزاب سیاسی، اتحادیه ها و دانشگاه ها را پرورش داد، زیرا چنین امری به مردم اجازه میدهد که راه خود را انتخاب کنند، فرهنگ خود را پرورش دهند و تفاوت های خود را از طریق راه های صلح آمیز به آشتی برسانند.

مک کین با اشاره به انتخابات سال گذشته و حمایت از فتنه گران گفت: یک سال پیش در چنین هفته ای، در ایران آرمان هائی که در پی ایده های دموکراتیک بود، یک جنبش و یک رفرم سیاسی را متولد کرد که بیش از هر چیز در پی یک تفکر سیاسی بود؛ تفکری که نتیجه اش تولد جنبشی این چنین بود؛ جنبشی که بیش از هر چیز دیگر طی یک نسل خاورمیانه بخود دیده بود.

وی تصریح کرد: یک سال پیش، بینشی که چنان چشم اندازی را برای ایجاد یک تحول سیاسی در ایران دور و مبهم میدید، مطلقاً اشتباه کرده بود. پس از آن که حق مردم ایران برای برگزاری یک انتخابات آزاد و منصفانه رد شد؛ جهان با ترس و وحشت به دریائی از مخالفان که بنا بر آوردها به ۳ میلیون نفر میرسید، می نگریست.

سناتور آمریکایی معترضان انتخابات را مردم عادی خواند و افزود: یک سال پیش تغییرات دموکراتیک در ایران غیر محتمل بنظر میرسید و درست یک هفته پس از آن، بالقوه اجتناب ناپذیر. متاًسفانه، آن چه که پس از آن دیده شد، این بود که ما شاهد اعمال سخت گیری های بیرحمانه و سریعی شدیم.

وی همچنین با اشاره به سرکوب آشوب گران توسط نیروهای امنیتی آورده است: بسیاری از بهترین ها و درخشان ترین ها مجبور شدند از ترس، سرزمینی را که به آن عشق میورزیدند، ترک کرده و در پی بدست آوردن پناهندگی سیاسی به سرزمین های دیگری مانند ترکیه و عراق بروند.

مک کین اتفاقات سال گذشته  ایران را نشانه علاقه مخالفان به اتحاد با آمریکا دانسته و تاکید کرده است: با حوادث سال گذشته چهره واقعی رژیم ایران روشن تر شد؛ حکومتی جابر که نمی تواند موجه بودن خود را توجیه کند.

مک کین حکومت ایران را بی احترام را برای تعهدات بین المللی اش عنوان کرده و آورده است: این حکومت به جای کمک به مردم خود به گروه های افراطی خشن کمک می کند و برای رسیدن به تسلیحات اتمی اصرار می ورزد.
 
وی با حمایت آشکار از فتنه گران و ضد انقلاب، آنها را "مردم" توصیف کرده و افزوده است: من بر این باورم که این خود مردم ایران خواهند بود که سرانجام تغییراتی را که ما در سیاست های ایران در انتظارش هستیم؛ انجام خواهند داد.

وی که  حتی بر شکست جریان فتنه اذعان دارد، خاطر نشان می کند: حتی اکنون نیز ما می شنویم و باز هم گفته میشود که اوپوزیسیون دموکراتیک ایران وادار به تسلیم شده است.

سناتور جمهوری خواه آمریکایی در ادامه با اشاره به تحریم های اخیر شورای امنیت آورده است:دولت آمریکا باید بدون تاًخیر تحریم های خود را علیه مقامات ایران، بازرگانان و بانک هائی که سیاست های خطرناک ترین رژیم ها را ترویج می کنند؛ اعمال کند و باید از متحدان خود د راروپا، آسیا و خاور میانه بخواهد که همان تحریم ها را اعمال کنند.

وی هدف از این اعمال را تجهیز فتنه گران داخلی و گروه های مخالف دولت عنوان کرده و افزوده است: ما می توانیم تمام دوستان و متحدان خود را تجهیز کنیم تا حقانیت رژیم ایران را به چالش طلبند.


سناتور مک کین با اشاره به شعار فتنه گران آورده است: در شعارهای ایرانی ها این که نوشته شده "اوباما – اوباما با اون هائی یا با ما " این نشانه خوبی در این مورد است؛ ما باید درکنار آنها  بایستیم و از آرمان آنها حمایت کنیم و  لازم است که اهداف آنان را اهداف خود و منافع آنان را منافع خود بدانیم.


وی با اشاره به حمایت اوباما از فتنه گران آورده است: اوباما خود دلیل قدرتمندی است که می تواند مردم را در جهت تغییرات دموکراتیک بجنبش در آورد و آنان را در جهت منابع دست نخورده ای که اکنون دراختیار همان فعالان حقوق بشر در ایران است؛ بحرکت در آورد.

مک کین تولد جنبش سبز را دلیل متقاعد برای آینده دموکراتیک می داند و افزود: آن آینده ممکن است برای مدتی به تاًخیر بیفتد، اما آن را نمی توان انکار کرد و اکنون زمان آنست که ایالات متحده آمریکا خود را در این مقطع از تاریخ ایران در کنار رفرمیست های با شهامت قرار دهد.

سناتور جمهوری خواه آمریکایی در پایان با تحریک مجدد جریان فتنه آنها را به پیروزی نوید داد و خاطر نشان کرد: جنبش سبز زنده خواهد ماند و در پیکارش بردبار خواهد بود و من اطمینان دارم که سر انجام ، شاید که نه فردا یا سال آینده یا حتی سال بعد، اما سرانجام ایرانیان به تغییرات دموکراتیکی که برای کشورشان می خواهند، دست خواهند یافت.طبقه بندی: سیاست داخلی، دشمن شناسی، سیاست خارجی،
برچسب ها: مک کین: ما در کنار مخالفان ایران هستیم و اهداف آنها را اهداف خود می دانیم، بصیرت، حمایت آمریکا و غرب از فتنه سبز،
ارسال در تاریخ دوشنبه 24 خرداد 1389 توسط محمد امین حقگو
قالب وبلاگ