تبلیغات
بصیرت
بصیرت
مایه ی ننگ ملت خواص بی بصیرت

یک روزنامه با اشاره به راهبرد نا موفق دوسوبه رئیس جمهوری آمریکا در قبال ایران در گزارشی نوشت که اوباما در صورتی که می خواهد در مقابل ایران پیروز شود باید از "جنبش سبز" وارد شود.

تحریم‌های بی‌فایده علیه ایران
واشنگتن‌پست: بهترین روش مقابله با ایران هسته‌ای حمایت از سبزها است

خبرگزاری فارس: یك روزنامه آمریكایی با اشاره به راهبرد ناموفق دوسویه رئیس‌جمهوری آمریكا در قبال ایران در گزارشی نوشت كه اوباما در صورتی كه می‌خواهد در برابر ایران پیروز شود باید از در حمایت از "جنبش سبز " وارد شود.


به گزارش فارس، روزنامه آمریكایی "واشنگتن‌پست " در گزارشی به راهبرد دوسویه ناموفق اوباما در قبال ایران اشاره كرد و نوشت كه "باراك اوباما " رئیس‌جمهوری آمریكا سال گذشته متعهد شد كه اگر ایران به پیشنهادهای سطح بالای آمریكا مبنی بر تعامل و مذاكره با این كشور پیرامون مسئله هسته‌ای ایران پاسخ ندهد، حمایت‌های بین‌المللی را برای اعمال تحریم‌های "فلج‌كننده " علیه نظام ایران جلب خواهد كرد.
روزنامه واشنگتن‌پست با اشاره به عدم موفقیت دولت اوباما در كسب حمایت‌های بین المللی برای اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران نوشت كه تصویب و اجرای هر اقدام جدید [علیه ایران] ماهها به طول خواهد انجامید و همچنین ایران [پیشتر] هیچ‌گونه اهمیتی به سه دوره قطعنامه‌های تحریم پیشین شورای امنیت سازمان ملل متحد نداد.
این روزنامه آمریكایی در ادامه می‌نویسد: بسیاری از كارشناسان خارج از دولت اوباما و بسیاری از افراد كنگره فكر می‌كنند كه این بازبینی [راهبرد دوسویه اوباما در قبال ایران] باید صورت پذیرد.
واشنگتن پست پیشنهاد راهكار جدیدی برای مقابله ایران هسته‌ای ارائه می‌دهد: بهترین روش جلوگیری ایران از دستیابی به قابلیت هسته‌ای در پیروزی حزب مخالف ایران نهفته است و به همین دلیل استراتژی دولت اوباما باید با هدف حمایت از "جنبش سبز " و نه توافق با مقامات دولت ایران باشد.
روزنامه واشنگتن‌پست درباره حسن نیت اوباما در حمایت از جنبش سبز ایران نوشت كه اوباما برای حفظ اعتبار خود، به صراحت از جنبش مخالف ایران حمایت كرد و بسیاری از تحریم‌های دولت آمریكا علیه ایران بر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی متمركز شد.
بنا به نوشته این روزنامه، مشكل این راهبرد این است كه این استراتژی، دولت آمریكا را بر سناریویی متمركز می‌كند كه كمترین شانس موفقیت [در مقابل ایران] را دارد و آن [سناریو]تعامل با دولت كنونی ایران است و در عوض این استراتژی دولت آمریكا را از سناریویی كه شانس بیشتر پیروزی برای دولت اوباما فراهم می‌كند، دور نگه می‌دارد كه آن سناریو با موفقیت بیشتر پیروزی مخالفان ایران است.
واشنگتن‌پست در گزارش خود تصریح كرد كه این راهبرد [راهبرد دوسویه] می‌تواند منجر شود كه دولت آمریكا گام‌هایی را در جهت تخریب جنبش سبز بردارد كه برخی از این گام‌ها شامل مذاكره دولت آمریكا با دولت ایران می‌شود در حالیكه اگر دست به این اقدام نزند، توازن قدرت می‌توان به دست مخالفان بیافتد. راه دوم [عدم مذاكره با دولت ایران] شامل حمایت‌های بیشتر برای پخش برنامه‌های مستقل برای كشور ایران و سرمایه‌گذاری برای گروههایی است كه می‌توانند به مخالفان دولت ایران كمك كنند تا "دیوار آتشین اینترنت ایران " را به دام اندازند.
واشنگتن پست در پایان گزارش خود با اشاره به راهبرد ناموفق اوباما در برابر ایران اینگونه نتیجه‌گیری كرد كه دولت ایران در ارتباط با دور جدیدی از تحریم‌ها ابراز بی‌تفاوتی و عدم نگرانی كرده است، اما ایران نگرانی خود را درباره احتمال اینكه آمریكا از "انقلاب رنگی " حمایت كند، مخفی نمی‌كند. اگر هدف تحریم‌ها تنبیه نظام ایران و ایجاد امتیاز انحصاری است، پس چرا از راهی كه دولت ایران بیشتر از آن می‌ترسد وارد نشویم؟
طبقه بندی: سیاست خارجی،
برچسب ها: جنبش سبز، آمریکا، موسوی، سبز، رسانه های آمریکا، دشمنان، دشمنان ایران، دشمنان نظام،
ارسال در تاریخ یکشنبه 11 بهمن 1388 توسط محمد امین حقگو
قالب وبلاگ