تبلیغات
بصیرت
بصیرت
مایه ی ننگ ملت خواص بی بصیرت
امام جمعه ی قم گفت: راهی که مقام معظم رهبری ترسیم کرده اند، راهی پاک و زلال است که ما را گرفتار باتلاق و دشمن نمی کند و با همه ی شرایط و بحران هایی که دشمن ایجاد می کند، تنها نگاه رهبری است که می تواند مسیر را آسیب زدایی کند.
آیت‌الله ‌حسینی بوشهری:
تنها نگاه رهبری می‌تواند مسیر را آسیب‌زدایی كند

خبرگزاری فارس: امام جمعه قم گفت: راهی كه مقام معظم رهبری ترسیم كرده‌اند، راهی پاك و زلال است كه ما را گرفتار باتلاق و دشمن نمی‌كند و با همه شرایط و بحران‌هایی كه دشمن ایجاد می‌كند،‌ تنها نگاه رهبری است كه می‌تواند مسیر را آسیب‌زدایی كند.


به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری ظهر امروز در دیدار با اعضای شورای آموزش و پرورش استان قم ضمن ابراز خرسندی از تلاش‌های سازمان آموزش و پرورش قم در ارتقای سطح علمی استان اظهار داشت: گزارش جامع رئیس سازمان آموزش و پرورش قم كارنامه درخشان این سازمان و حاكی از تلاش‌های شبانه‌روزی كاركنان آن است.
وی با اشاره به روایتی از رسول اكرم (ص) در مورد فضیلت شغل معلمی افزود: مسئولیتی كه امروز بر‌عهده ما و شما قرار داده شده‌، نعمتی از نعمت‌های خداوند است كه باید از آن پاسداری كرد.
امام جمعه قم ادامه داد: اگر پاسدار این نعمت شدید و آن را حق خداوند دانستید، خداوند این نعمت را برای شما نگاه می‌دارد و گاهی ارتقا‌ می‌دهد اما اگر در ادای حق این نعمت كوتاهی كردیم، خود را در معرض خطر قرار خواهیم داد.
وی بر بالندگی و پویایی خدمت به مردم تاكید كرد و گفت: اگر مسئولیتی را می‌پذیرید، نباید در آن به صورت قهقرایی عمل كنید، بلكه باید هر روز بهتر از روز گذشته باشد.
حسینی بوشهری بیان كرد: مسئولان باید دقت كنند فرصتی كه در اختیار دارند، طلایی است و باید از آن حداكثر بهره‌برداری را برای انجام كارهای خوب ببرند.
وی با سنگین خواندن كار آموزش و پرورش افزود: تعلیم و تربیت و كاركردن در شهر قم به عنوان عش آل‌محمد هر دو مهم و با فضیلت است.
نایب رئیس‌ جامعه مدرسین كار نسل جوان را سهل ممتنع دانست و تصریح كرد: سهل از این نظر كه خود جوان و دانش‌آموز برای فراگیری علم می‌آید و ممتنع از این نظر كه باید خوراكی متناسب با ساختار روح و روان جوان مهیا كرد.
وی ادامه داد: ایجاد اشتیاق و جاذبه در درون نسل امروز نیاز به مقدمات و برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری فراوان دارد‌.
آیت‌الله حسینی بوشهری بر تقویت پایه‌های اعتقادی دانش‌آموزان تاكید كرد و گفت: ما باید پایه‌های فكری و اعتقادی دانش‌آموزان را از دبستان تا متوسطه به گونه‌ای محكم كنیم كه در دانشگاه با طرح شبهات پایه‌های اعتقادی آنان در‌هم نریزد.
وی اضافه كرد: باید با مدرسان و دبیران مدارس صحبت كرد تا مقداری از وقت كلاس خود را به بیان نكات اخلاقی اختصاص دهند، چون درس اخلاق مستقیم نسبت به درس اخلاق غیر‌مستقیم تاثیر بیشتری دارد.
امام جمعه قم با بیان اینكه زمان زیادی در اختیار آموزش و پرورش برای تربیت دانش‌آموزان است، اظهار داشت: باید از فرصت به دست‌آمده به نحو احسن استفاده كرد، اگر از زمان به خوبی استفاده نكنیم دچار خسران خواهیم شد.
وی همچنین بر افزایش فهم سیاسی دانش‌آموزان تاكید كرد و گفت: افرادی كه از نظر باورهای دینی نظریه‌پرداز بودند، در بحران‌های سیاسی به دلیل نداشتن تجربه و پختگی لازم به راحتی به عنوان فردی بی‌اعتقاد در جامعه جلوه كرده و به دشمن جاخالی دادند.
آیت‌الله حسینی بوشهری با اشاره به مسائل روز جامعه افزود: كنترل زبان، شناخت زمان و راه مستقیم عامل عمده بسیاری از مسائل جامعه است.
نایب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تاكید بر تبعیت از رهبری بیان داشت: در شرایط كنونی باید راهی را كه مقام معظم رهبری ترسیم كرده‌اند در پیش گرفته و به نسل جوان منتقل كنیم.
وی تصریح كرد: این مسیر مستقیم، راهی پاك و زلال است كه ما را گرفتار باتلاق و دشمن نمی‌كند و با همه شرایط و بحران‌هایی كه دشمن ایجاد می‌كند،‌ تنها نگاه رهبری است كه می‌تواند مسیر را آسیب‌زدایی كند.
طبقه بندی: سیاست داخلی،
برچسب ها: حسینی بوشهری، آیت الله حسینی بوشهری، امام جمعه ی قم، قم، شهر قم، بصیرت، نگاه رهبری، سخنان آیت الله حسینی بوشهری، راه دشمن، باتلاق دشمن، منافقین،
ارسال در تاریخ دوشنبه 28 دی 1388 توسط محمد امین حقگو
قالب وبلاگ