تبلیغات
بصیرت
بصیرت
مایه ی ننگ ملت خواص بی بصیرت
این مرجع تقلید شیعیان تأکید کرد که "سکوت خاص درست نیست و باید از ولایت فقیه پشتیبانی شود تا جامعه را برای ضهور حضرت حجت(عج) آماده کنیم."

این مرجع تقلید شیعیان تاکید کرد که "سکوت خواص درست نیست و باید از ولایت فقیه پشتیبانی شود تا جامعه را برای ظهور حضرت حجت(عج) آماده کنیم."به گزارش شبکه ایران، آیت‌الله حسین نوری‌همدانی ظهر امروز در دیدار با جمعی از کارآموزان قضایی اداره‌کل آموزش و تحقیقات قوه ‌قضاییه قم اظهار داشت: در اسلام تمام مناصب مهم بر عهده فقها است و قضاوت و حکومت از جمله این موارد است.

وی ادامه داد: دین اسلام در تمام ابعاد زندگی انسان‌ها دستور و برنامه دارد و فقیه باید با توجه به تفقه به تمام ابعاد آن اهتمام ورزد.

استاد حوزه علمیه قم بیان داشت: معارف اعتقادی که در علم کلام در آن بحث می‌شود، از اهمیت والایی برخوردار بوده و فصل مهمی از معارف دینی ما به شمار می‌رود.

به گزارش فارس،‌ نوری همدانی معارف عبادی را بخش دیگری از معارفی که فقیه باید به آن آگاهی کامل داشته باشد عنوان کرد و اضافه کرد: معارف عبادی فصل و بخشی از فقه و احکام اسلامی است که به عبادات مربوط می‌شود.

وی معارف اخلاقی، اقتصادی و معارف اجتماعی را از بخش‌های دیگری که هر فقیه باید نسبت به آن جامعیت و آگاهی داشته باشد نام برد و ابراز داشت: اسلام می‌خواهد که اجتماع سالم باشد و فضای دینی و امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ایجاد شود.

*هر نظامی غیر از نظام ولایی باشد، نظام طاغوت است

این مرجع تقلید با اشاره به معارف مدنی و فرهنگی عنوان داشت: اسلام به فرهنگ اهمیت زیادی می‌دهد و وجود فرهنگ را در جامعه دارای ارزش و اهتمام خاصی عنوان می‌کند.

نوری همدانی با تاکید بر معارف جهادی تصریح کرد: جهاد انواع و اقسام دارد و مرزداری و دفاع از مرزهای زمینی، هوایی و دفاع از فرهنگ، سیاست و شناخت آنها و کیفیت جلوگیری از هجمه‌های دشمنان در قالب این معارف است.

استاد حوزه علمیه قم معارف سیاسی و حکومتی را نیز از جمله معارف مورد توجه و اهتمام فقیه عنوان کرد و اظهار داشت: در روایات برای فقیه فضیلت‌های بسیاری برشمردند و این نشان‌دهنده سختی وظایف و کار فقیه است.

وی بیان داشت: هرساله از دانشگاه‌های ما چند هزار مهندس و پزشک فارغ‌التحصیل می‌شوند، اما باید 50 سال بگذرد تا یک فقیه از حوزه‌ها خارج شود.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: اسلام نمی‌خواهد امور انسان‌های دارای کرامات به غیر از فقیه عادل و متعهد سپرده شود.

نوری همدانی اضافه کرد: هر نظامی غیر از نظام ولایی باشد، نظام طاغوت است و اصول و فروع دین بدون ولایت پذیرفته نیست.

*سکوت خواص درست نیست و باید از ولایت فقیه پشتیبانی شود

استاد حوزه علمیه قم افزود: تشیع که اسلام ناب است در زمان حکومت رژیم پهلوی تحقیر شده بود و به حاشیه رانده شده بود و امام خمینی (ره) به مدد الهی مردم را از غفلت و ناآگاهی رهانید.

وی ابراز داشت: در عصر امروز برای دشمن سنگین است که کشوری که سال‌ها مورد چپاول آنها بود در برابر ظلم و ستم آنها ایستادگی کند و حملات آنها به کشورهای افغانستان و یمن برای انزوا کشیدن تشیع است.

نوری همدانی تهاجم دشمنان به یمن را وسیله برای نفوذ به خاورمیانه عنوان کرد و گفت: دشمنان که قرن‌ها منابع و ثروت فرهنگی و مالی این مملکت را به یغما بردند از اسلام قدرت آفرین وحشت دارند.

وی بیان داشت: نظام فعلی که در راس آن مقام معظم رهبری هستند، یک نظام مقتدر و بسیار ثابت است و وظایف طلاب و آحاد جامعه بیداری و هشیاری در برابر دشمنان و حفظ انقلاب اسلامی است.

استاد حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: سکوت خواص درست نیست و باید از ولایت فقیه پشتیبانی شود تا جامعه را برای ظهور حضرت حجت (عج) آماده کنیم.

وی در بخش پایانی سخنان خود تاکید کرد، باید در برابر توطئه‌های دشمنان از ولایت فقیه و رهبری حفاظت و حمایت کنیم.
طبقه بندی: سیاست داخلی،
برچسب ها: نوری همدانی، آیت الله نوری همدانی، ولایت فقیه، سکوت خاص بعضی ها، زمینه سازی برای ضهور امام زمان(عج)،
ارسال در تاریخ یکشنبه 27 دی 1388 توسط محمد امین حقگو
قالب وبلاگ