تبلیغات
بصیرت
بصیرت
مایه ی ننگ ملت خواص بی بصیرت

آیت الله نوری همدانی از مراجع تقلید با اشاره به برخی شعار ها گفت: من متأسفم از این که رهبر معظم انقلاب که مظلومانه در طول 20 سال به حراست از انقلاب پرداخته، این گونه مورد بی احترامی قرار می گیرند.

آیت‌الله نوری همدانی:
رهبر انقلاب مظلومانه 20 سال از انقلاب حراست كرده‌اند

خبرگزاری فارس: یكی از مراجع تقلید قم با اشاره به برخی شعارها گفت: من متاسفم از این كه رهبر معظم انقلاب كه مظلومانه در طول 20 سال به حراست از انقلاب پرداخته، این‌گونه مورد بی‌احترامی قرار می‌گیرند.


به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله حسین نوری همدانی پیش از ظهر امروز در دیدار با اساتید بسیجی دانشگاه‌های استان همدان با اشاره بعثت پیامبران برای ایجاد جهان‌بینی توحیدی و الهی در انسان‌ها گفت: همه اعمال و رفتار انسان نشئت گرفته از جهان‌بینی و نحوه نگرش وی به دنیاست كه هدف پیامبران الهی تغییر و تصحیح آن بوده است.
وی افزود: نخستین مرحله دعوت هر پیامبر الهی ایجاد این نوع جهان‌بینی و زدودن جهان‌بینی‌های دنیایی از ذهن و روان مردم است.
این مرجع تقلید تفاوت اساسی میان انسان و حیوان را در درك عقلی انسان و درك حسی حیوانات دانست و تصریح كرد: پیامبران الهی با استفاده از همین ویژگی سعی داشتند انسان را به این گونه جهان‌بینی رهنمون شوند.
وی تاكید كرد: رسولان الهی تلاش كردند كه با شناساندن و تشویق به شناخت هستی انسان را به شناخت از خالق این هستی برسانند.
آیت‌الله نوری همدانی به ذكر چند نمونه از ویژگی‌های قرآن كریم درباره هستی و پیچیدگی جهان خلقت پرداخت و اظهار داشت: در این جهان هیچ مخلوقی بی‌هدف آفریده نشده است.
وی افزود: امام خمینی(ره) در نامه به گورباچف تاكید كرده بودند كه مشكل بزرگ حكومت شوروی، اقتصاد یا سیاست نیست بلكه نداشتن اعتقاد به خداوند و غایت هستی است.
استاد حوزه علمیه قم انقلاب اسلامی را برآمده از این نوع جهان‌بینی، دید به هستی بر مبنای جهان بینی الهی و بر اساس آموزه‌های انبیا دانست.
وی تاكید كرد: مهم یافتن و به دست آوردن این نوع جهان‌بینی در برابر جهان‌بینی مادی است كه مبنای آن انسان‌محوری و مادی‌گری است و ما باید بر اساس این بینش الهی گام برداریم و در راستای اعتلای آن قدم برداریم.
وی به گفته‌های اخیر رهبری انقلاب درباره علوم اسلامی اشاره كرد و افزود: علوم انسانی ما نباید بر اساس دید اروپاییان و غرب‌زده باشد.
آیت‌الله نوری همدانی ادامه داد: این علوم پرورش یافته دانشمدان مسلمان و ایرانی است كه توسط غربی‌ها در دوره جنگ‌های صلیبی به سرقت رفت و آنان با پایه قرار دادن آن توانستند به پیشرفت و رشد برسند.
وی علت عقب‌ماندگی مسلمانان در سده‌های اخیر را حكومت‌های فاسد دانست و تصریح كرد: حكومت‌های فاسد با ملعبه قرار دادن دین و سوء‌استفاده از آن بر مردم حكومت كردند و مانع رشد علم و فضل در میان مسلمانان شدند.
این مرجع تقلید افزود: غربی‌ها با برگرداندن این علوم پس از حذف مولفه‌های توحیدی و الهی، باعث ایجاد نوعی غرب‌زدگی در میان جوامع مسلمان و در میان فرهیختگان این جوامع شدند.
وی در ادامه به اهمیت امامت و حكومت در اسلام اصیل پرداخت و عقاید برخی از فرق اسلامی را در زمینه عدم وجود جانشین پس از وفات پیامبر را نادرست دانست و ادامه داد: مگر ممكن است پیامبر برای اداره و سرپرستی جامعه اسلامی پس از خود راهی معین نكرده باشد.
استاد حوزه علمیه قم اظهار داشت: در طول سالیان دراز حكومت‌ها و برخی از فرق مانع در راس قرار گرفتن این دیدگاه شده‌اند و امروز هم كه این حكومت توسط عالمی شیعی به وجود آمده با آن مقابله و مخالفت می‌كنند.
وی به توهین به آیت‌الله سیستانی در مكه اشاره كرد و افزود: این دست توهین‌ها نشان‌دهنده ترس استكبار و وهابیت از موج شیعی به وجود آمده در جهان اسلام است.
آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به دسیسه‌هایی كه هر روز دشمن برای ما اندیشیده است، افزود: یكی از این دسیسه‌ها اهانت به امام راحل به عنوان یك زعیم عالم بود.
وی به فتنه انتخابات اشاره كرد و افزود: در این فتنه اگر همه خواص به میدان می‌آمدند، در همان روزهای اول فتنه خاتمه پیدا می‌كرد و این همه هزینه به مردم و نظام تحمیل نمی‌شد.
آیت‌الله نوری‌همدانی با اشاره به برخی شعارها گفت: من متاسفم از این كه رهبر معظم انقلاب كه مظلومانه در طول 20 سال به حراست از انقلاب پرداخته است این گونه مورد بی‌احترامی و توهین قرار می‌گیرند.
وی تاكید كرد: از امروز به بعد باید این حركات دشمن شادكن متوقف شود.
طبقه بندی: سیاست داخلی،
برچسب ها: آیت الله نوری همدانی، نوری همدانی، آقای خامنه ای، رهبر انقلاب، انقلاب، رهبری،
ارسال در تاریخ چهارشنبه 23 دی 1388 توسط محمد امین حقگو
قالب وبلاگ