تبلیغات
بصیرت
بصیرت
مایه ی ننگ ملت خواص بی بصیرت
به گزارش خبر گذاری فارس از همدان،سخنرانی صفار هرندیدر دانشگاه بو علی در جمع دانشجویان یکی از برنامه هایی بود که نسبت به جلسات پیشین وزیر سابق فرهنگ و ارشاد با حاشیه و تنش کمتری برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، سخنرانی صفار هرندی روز گذشته در دانشگاه بوعلی‌سینا و در جمع دانشجویان یكی از برنامه‌هایی بود كه نسبت به جلسات پیشین وزیر سابق فرهنگ و ارشاد با حاشیه‌ها و تنش كمتری برگزار شد.
تسلط صفارهرندی و پاسخ‌های به جای او در مواجهه با شعارهای دانشجویان، سؤالات آنها و دعوت به آرامش دانشجویان سبب شد این جلسه با آرامش بهتری برگزار شود و صفارهرندی توانست همه سخنان خود را ایراد كند.

* در هنگام خواندن سرود ملی برخی دانشجویان كه پارچه‌های سبزی به دست داشتند دست‌های خود را با علامت پیروزی بالا گرفته بودند، با این حال پذیرش سرود ملی از سوی طرفداران موسوی بی‌سابقه بود.

* پیش از سخنرانی صفار هرندی ذاكر اهل بیت دقایقی به یادآوری محرم پرداخت و هنگامی كه در خصوص لزوم حمایت از رهبری و یادآوری توصیه‌ امام (ره) در ارتباط با ولایت فقیه سخن ‌گفت، سبزی‌‌های ایستاده، به نشانه مخالفت خود پشت به جمعیت كردند.

* مداح اهل‌بیت در ادامه به موضوع غافلان كربلا پرداخت، سپس از حر گفت كه در نهایت به كاروان امام حسین (ع) بازگشت و با اشاره به جمعیتی كه پشت خود را به جایگاه كرده بودند، از غافلان خواست به كاروان سیدالشهدا بازگردند.

* هنگامی كه مجری برنامه از صفارهرندی برای سخنرانی دعوت كرد، دقایقی دانشجویان به شعارهای خود پرداختند، نیمی از جمعیت شعار می‌دادند "خونی كه در رگ ماست هدیه به رهبر ماست "، نیم دیگر نیز شعار دیگر: "خونی كه در رگ ماست هدیه به ملت ماست ".

* در زمانی كه دانشجویان شعار می‌دادند "خامنه‌ای خمینی دیگر است ولایتش ولایت حیدر است " سبزی‌ها باز پشت به محل سخنرانی ایستادند.

* در ابتدای برنامه طرفداران موسوی با پایكوبی سعی داشتند فضای موجود را به سوی تنش بكشانند و هنگامی كه صفارهرندی در خصوص احترام مسلمانان به امامزاده‌ها و در آوردن كفش خود در مكان‌های مقدس صحبت كرد طرفداران موسوی اقدام به تمسخر و تحریك جمعیت كردند.
صفار‌هرندی حضار را به آرامش فراخواند، اما طرفداران موسوی در مقام با شعار "الله اكبر " قصد داشتند فضا را متشنج‌تر كنند كه صفارهرندی "الله‌اكبر " را شعار نفاق‌شكن دانست و گفت: این شعار وحدت ماست كه در نتیجه همه جمعیت حاضر یكپارچه الله‌اكبر را تكرار كردند و مصادره شعار تكبیر از سوی سبزی‌ها ناكام ماند.

* هنگامی كه صفارهرندی از دانشجو و لزوم آمادگی او صحبت كردند، دانشجویان در حمایت از او شعار "دانشجوی مسلمان بصیرت، بصیرت " و "دانشجو بیدار است از استكبار بیزار است " را تكرار كردند كه در مقابل سبزی‌ها نیز شعار "دانشجو بیدار است از استبداد بیزار است " را همراه با جمعیت تكرار كردند.
در اثنای سخنرانی طرفداران موسوی شعار "مرگ بر دیكتاتور " سر دادند كه صفارهرندی در پاسخ گفت: ایران اسلامی كشوری است كه در برابر استبداد ایستاده است و دیكتاتوری زمانی معنا پیدا می‌كند كه كسی كه رأی نیاورده خود را رئیس جمهور بداند كه در این حین طرفداران موسوی شروع به دست زدند كردند اما لحظاتی بعد لیدرهای سبز متوجه شدند این لحظه وقت دست زدن نبود و طرفداران خود را به آرامش دعوت كردند، در مقابل در تأیید سخنان صفارهرندی همه جمعیت حاضر یك صدا فریاد زدند "مرگ بر دیكتاتور ".

* وزیر سابق فرهنگ و ارشاد در ادامه گفت: خوشبختانه شعارهایی كه داده می‌شود نشان از وجود اشتراكات زیاد است كه فقط در مصداق‌ها تفاوت وجود دارد و باید برای رفع اختلافات نیز بیشتر صحبت شود.
وی گفت: البته برخی سوء‌تفاهم‌ها با مسائل كوچكی به وجود می‌آید اما همه می‌دانند كه هر كسی در مقابل اسلام بایستد هلاك می‌شود.

* در هنگام پرسش و پاسخ، یكی از دانشجویان از دروغ‌گویی برخی رسانه‌ها پرسیده بود، در این هنگام دانشجویان طرفدار موسوی شعار دادند، "كیهان، كیهان "، صفار هرندی در پاسخ به نام بردن از روزنامه كیهان اظهار داشت: شما از روزنامه كیهان یاد می‌كنید و البته جمع دیگری این دروغ‌ها را در جای دیگری می‌دانند و باید دانشگاه را محلی برای عرضه این دلایل قرار داد.
وی افزود: در یكی از رسانه‌ها اعلام شد 72 نفر در وقایع اخیر كشته شدند و بعد ثابت شد این افراد زنده هستند، دروغ به جایی رسید كه حتی عده‌ای در مجلس ختمی فردی شركت كردند كه بعد آن بنده خدا اعلام كرد من زنده هستم.
صفارهرندی در ادامه با اشاره به برخی دروغ‌پراكنی‌ها بیان داشت: امروزه هیچ كس دیگر از موضوع تقلب صحبت نمی‌كند بلكه این موضوع را مطرح می‌كنند كه ما نمی‌دانستیم در بخش‌های مختلف كشور از جمله روستا‌ها كسی به ما اعتنا نمی‌كند.

* در هنگامی كه مجری سئوالات كتبی را برای صفارهرندی قرائت می‌كرد، طرفداران موسوی فریاد "شفاهی، شفاهی " سردادند كه مجری گفت: با توجه به سوابق قبلی شما، تریبون شفاهی محلی برای هوچی‌گری، اغتشاش، داد و قال و زیر پا گذاشتن حقیقت بر شما خواهد بود، بنابراین برنامه‌ریزی برای این كار صورت نگرفته است كه دانشجویان در حمایت از مجری شعار "آزادی اندیشه با داد و قال نمی‌شه " را سر دادند، سبز‌ها در مقابل شعار دادند "شعار ما عیان است آزادی بیان است " در پاسخ به سبز‌ها دانشجویان دیگر شعار دادند "دانشجوی مسلمان بصیرت بصیرت ".

طبقه بندی: سیاست داخلی،
برچسب ها: صفار هرندی، دیکتاتور، دیکتاتوری، موسوی، میر حسین، وزیر، وزرا، انتخابات، تقلب، رئیس جمهور،
ارسال در تاریخ دوشنبه 21 دی 1388 توسط محمد امین حقگو
قالب وبلاگ