تبلیغات
بصیرت
بصیرت
مایه ی ننگ ملت خواص بی بصیرت
رییس مجلس شورای اسلامی گفت:کسانی که خلاف قانون اساسی عمل می کنند نباید انتظار استقبال و حمایت داشته باشند.
لاریجانی در نشست علمای شیعه و اهل سنت استان گلستان:
تمسك به رهبری و قانون اساسی راه نجات بخش كشور است

خبرگزاری فارس: رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: كسانی كه خلاف قانون اساسی عمل می‌كنند نباید انتظار استقبال و حمایت داشته باشند.


گزارش تصویری مرتبط

-------------------------------

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، علی لاریجانی نماینده مردم قم و رئیس مجلس شورای اسلامی شب گذشته آخرین برنامه خود در استان گلستان نشستی دو ساعته با ائمه جمعه و جماعات و روحانیون شیعه و سنی استان گلستان در حوزه علمیه امام خمینی گرگان برگزار كرد.
در این نشست ابتدا برخی علما و روحانیون اهل تسنن و شیعه به بیان دغدغه ها و دیدگاه های در خصوص مسائل جاری كشور پرداختند و سپس رئیس مجلس شورای اسلامی سخنرانی را ارائه كرد.
لاریجانی در بخشی از سخنان خود به فضای كنونی كشور اشاره كرد و افزود: برخی مناقشاتی كه اخیرا در داخل كشور رخ داده و فضای شایعه سازی‌ها در تراز انقلاب اسلامی نیست و ما آن را مفید برای كشور نمی دانیم.
وی با تاكید بر اینكه فعالیت سیاسی افراد باید با رعایت قوانین و در چارچوب رهبری آیت الله خامنه‌ای باشد به آن دسته از افراد كه خلاف قانون اساسی و رهبری عمل می‌كنند متذكر شد كسانی كه خلاف قانون اساسی عمل كنند انتظار استقبال و حمایت از كار خود را نداشته باشند.

* در شرایط فتنه تمسك به قانون فضا را شفاف می‌كند
رئیس مجلس شورای اسلامی قانون مداری را عاملی برای در برگیری منافع ملی كشور در شرایط كنونی بر شمرد و افزود: در فضای فتنه و غبار آلود تمسك به قانون اساسی فضا را شفاف می‌كند.
لاریجانی تاكید كرد كه در شرایط فعلی مصلحت آن است كه به وحدت و همگرایی در كشور كمك كنیم چرا كه كشور ما از ظرفیت عظیم نخبگی برخوردار است و اگر سلایق مختلف با رعایت قوانین و نظامات كار خود را دنبال كنند، این كثرت برای ما نعمت است.
رئیس دستگاه قانون گذاری كشور همچنین افزود: نظام ولایت فقیه برای ما نعمتی است و نباید رفتاری كرد كه این نعمت مخدوش شود.
وی خطاب به علما، روحانیون سیاسیون و اهالی رسانه توصیه كرد كه در همه شرایط وظیفه روشنگری دارند. و تمسك به رهبری و قانون اساسی پس از انقلاب راه نجات بخش كشور بوده است.
لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مواجه نظام اسلامی در صحنه داخلی و خارجی خود گفت: برخی از مواجه كنونی ما در شرایط فعلی جنبه مسائل سیاست بین الملل را دارد و برخی دیگر از جنس‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است.
رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح كرد: در حوزه مسائل اقتصادی كشور در بسیاری از امور پایه‌های خوبی گذاشته شده و سرمایه گذاری‌های زیر بنایی صورت گرفته است. اگر چه هنو در اجرا و اصلاح ساختارها دچار مشكل هستیم.
وی فلسفه محور انقلاب اسلامی را بحث عدالت خواهی دانست و اضافه كرد: پس از انقلاب اسلامی به وضوح می‌توان دید كه در ابعاد آموزشی، آبادانی نقاط مختلف كشور از طراز قابل توجهی برخوردار شده اند اما نقایصی در این زمینه وجود دارد.
لاریجانی به موضوع تورم و بیكاری در كشورمان اشاره كرد و ادامه داد: البته بیكاری وضعیتش نسبت به گذشته بهتر شده است اما همچنان جزء معضلات كشور ما است و باید ریشه آن را جستجو كرد.
رئیس مجلس شورای اسلامی به اجرای اصل 44 قانون اساسی در این سیاست كوچك سازی دولت و دستگاه‌ها اشاره كرد و افزود: باید قبول كنیم كه هم اكنون از بدنه وسیع دولتی در بسیاری از بخش‌ها همچون آموزش و پرورش برخورداریم تا جایی كه در شرایط فعلی بیش از دو سوم بودجه كشور خرج امورات جاری و نه عمرانی می‌شود.
وی با بیان اینكه پس از ابلاغ سیاست‌های كلی اصل 44 از سوی مقام معظم رهبری هنوز در مقام اجرا نتوانسته ایم خود را جمع و جور كنیم، تصریح كرد: برخی از مدیران گمان می‌كنند كه همیشه بر مسند قدرت هستند كه باید بدانند كه فرصت مدیریتی كوتاه است از این رو باید فضای مناسب را برای واگذاری امور به مردم فراهم كنیم.
لاریجانی با اشاره به اینكه باید روان سازی در سرمایه گذاری در حوزه داخلی و خارجی صورت گیرد افزود: الان شرایط نسبت به گذشته در این زمینه بهتر است و دولت نیز در این زمینه همكاری می‌كند اما باید بسیار بیشتر از امروز كار كنیم.
وی تدبیر در برنامه ریزی ها ایجاد فضای كسب و كار و تولید در كشور را امری ضروری خواند و گفت: برنامه ریزی چه در سطح ملی و چه در سطح استانی كلید پیشرفت است و باید به این امر توجه خواصی شود.
رئیس مجلش شورای اسلامی در ادامه با اشاره به مصرف بالای انرژی در كشورمان به موضوع لایحه هدفمند كردن یارانه‌ها اشاره كرد و خاطر نشان كرد: كشورمان نسبت به سایر كشورها از مصرف بالای انرژی و اتلاف منابع برخوردار است از این رو لایحه هدفمند كردن یارانه‌ها امری ضروری و اصلاح ساختار اقتصادی كشور بود كه در این زمینه دولت و مجلس تلاش‌های فراوانی كردند.
نماینده مردم قم در خانه ملت به موقعیت كشورمان به سطح منطقه اشاره كرد و اظهار داشت: در حوزه سیاست خارجی كشورمان نسبت به سایر كشورهای منطقه متمایز تر و تاثیر گذار تر است و پس از پیروزی انقلاب به كشوری ممتاز و تاثیر گذار در سطح منطقه و بین الملل تبدیر شدیم.
وی با بیان اینكه در حوزه هسته‌ای كشورهای غربی حرف‌های نادرستی می‌زنند خاطر نشان كرد: ما نباید اشتباه كنیم؛ و نباید این شیوه‌ها در اراده ما تاثیر بگذارد چرا كه این نوع جیغ‌ها تصنعی است.
لاریجانی مسیر هسته‌ای شدن كشورمان را از ابتدا تاكنون درست ارزیابی كرد و گفت: این موضوع در سایه تدابیر رهبر معظم انقلاب با تیز هوشی اداره شده است تا اینكه امروز جمهوری اسلامی ایران از سطح ارزشمندی در فن آوری هسته‌ای برخوردار است.
دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی به جنجال آفرینی اخیر كشورهای غربی در خصوص مبادله سوخت 20 درصد هسته‌ای اشاره كرد و گفت: ما برای تامین راكتور تهران تقاضای فروش سوخت كردیم. اما آنان به دنبال فریب كاری در این زمینه بودند كه جمهوری اسلامی ایران آن را فهمید و جلوی آنان را گرفت.از این رو جیغ زدن آنها در این زمینه به هیچ وجه عقلانی نیست.
وی با اشاره به اقدامات كشورمان در سایت هسته‌ای فردو تاسیس این سایت هسته‌ای را خلاف قانون ندانست و گفت: آنقدر ما را كشورهای غربی تهدید كردند كه ما نیز این سایت را در جایی امن ساختیم از این رو غربی‌ها دلیل آنكه ما قدرت شده‌ایم این گونه اقدامات را انجام می‌دهند.
لاریجانی قطعنامه اخیر شورای حكام نیز اقدامات دو گانه كشورهای غربی را در قبال مسئله هسته‌ای كشورمان را منازعه سیاسی و نه حقوقی عنوان كرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران نظامی مردم سالاری دینی است كه توانست تحرك در منطقه ایجاد كند و در مقابل ظالمین و رفتار احمقانه آمریكا در عراق و افغانستان ایستاد، از این رو باید در مناقشه هسته‌ای راه رفته را طی كنیم و در این زمینه از ظرفیت‌های دیپلماسی‌ مان به درستی استفاده كنیم و ما از هر گونه مناظره سالم دفاع می‌كنیم. چرا كه ما دنبال تفنن در مذاكره نیستیم.
رئیس مجلس شورای اسلامی به استراتژی آمریكا در دولت اوباما اشاره و خاطر نشان كرد: پس از روی كار آمدن رئیس جمهور جدید آمریكا تنها الفاظ آمریكایی‌ها را تغییر كرد و ما هیچ تغییر ماهوی در رفتار آنان ندیدیم.
وی در بخش پایانی سخنان خود به كشتار شیعیان در یمن و حمایت‌ها عربستان سعودی در كشتار مسلمان این منطقه اشاره كرد و به ابعاد آن پرداخت.
لاریجانی با بیان اینكه از سعودی‌ها انتظار نبود تا این گونه دست خود را به خون مسلمانان آلوده كنند خطاب به آنان تصریح كرد: این گونه اقدامات شما برادر كشی است و نمی‌توان با موشك و بمباران اختلافات را حل كرد. چرا كه باید در این زمینه گفت و گو كرد.
رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به سعودی‌ها متذكر شد كه اگر می‌خواهید از موشك‌های و بمب ‌های خود استفاده كنید آنان را مقابل رژیم صهیونیستی به كار ببرید.
وی به حمایت‌های عربستان سعودی در زمان صدام اشاره و یاد آور شد در آن زمان نیز سعودی‌ها پشت سر صدام قرار گرفتند و به حیثیت‌ شان لطمه وارد شد از این رو در شرایط فعالی در یمن راه درستی را طی نمی‌كنند.
در ابتدای این این نشست عبد الباسط انوری زاده امام جمعه اهل سنت اهل گنبد به خدمات انقلاب اسلامی و نیز رفع مشكلات مردم اشاره كرد.
همچنین آیت الله نور مفیدی نماینده ولی فقیه در استان گلستان با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی و نیز اقدامات انجام شده طی این 30 سال از رئیس مجلس خواست تا به مشكلات تورم، معیشتی و فرهنگی مردم توجه ویژه‌ای شود.




طبقه بندی: سیاست داخلی،
برچسب ها: در کنار ولی فقیه، راه نجات، راه پیروزی، پیروی از رهبری،
ارسال در تاریخ شنبه 14 آذر 1388 توسط محمد امین حقگو
قالب وبلاگ